Voskování podlah

Voskování podlah

Voskování podlahy je velmi důležitou součástí péče o podlahu. Ovšem nevhodná aplikace, případně použití nevhodného vosku, může způsobit nevzhledný povrch nebo další problémy. Proto je důležité zvolit si pro údržbu a voskování podlah profesionální úklidovou firmu, která ví, jaké postupy voskování zvolit pro konkrétní druh podlahy nebo povrchu.

Vosky pro voskování podlahy

Po čištění podlahy, ať ručním nebo strojovém, je nutné podlahu ošetřit speciálním polymerním voskem. Tím se výrazně prodlouží její životnost a zlepší se její vzhled. Naše úklidová firma používá pouze kvalitní vosky nebo impregnace, které zajišťují dobrou ochranu, dávají podlaze atraktivní vzhled a nejsou nebezpečné pro zdraví člověka nebo zvířat.

Po použití speciálních vosků je podlaha chráněna, dřevo odpuzuje vodu a přesto zůstává prodyšné. Podlaha je tak chráněna proti dalšímu znečištění, opotřebení a je odolná vůči ošlapu. Po ošetření voskem nebo impregnací má podlaha taképrotiskluzné vlastnosti.

Obdobným způsobem můžeme ošetřit linoleum, umělý kámen, pracovní desky kuchyňských linek, porézní povrchy (žula, mramor, přírodní kameny) a neporézní povrchy (keramická dlažba), které jsou vystaveny velkému znečištění.